Informace

Mariánské lázně jsou druhé nejproslulejší lázně v Čechách. Vyvěrá zde 40 pramenů teplých i studených. A jejich ozdravný účinek je využíván na léčbu nemocí ledvin, močových cest, pohybového ústrojí a dýchacích cest. Pro turisty i pacienty je město vybaveno řadou hotelů a lázeňských sanatorií. Město je plné parků, promenád a kolonád spojujících cesty k jednotlivým pramenům. Nejznámější ozdobou města je Zpívající fontána, kterou najdete blízko hlavní promenády. Promenáda je litinová stavba v pseudobarokním stylu a chrání prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. K nejznámějším společenským událostem patří Mezinárodní Chopinův festival. Město nabízí opravdu bohatý kulturní program, najdete zde kino, divadlo, muzeum i galerie. Během lázeňské sezóny si vybere opravdu každý.

Stravování

Mezi krajové speciality, které zde můžete ochutnat se hrdě hlásí tvarohové knedlíky s perníkovou omáčkou. Jako vzpomínka na pobyt anglického krále Edwarda VII. je zde dodnes připravována pochoutka, nad kterou se prý mlsně olizoval. Jehněčí pro Edwarda VII. na česneku, majoránce, rozmarýnu a mátě je opravdu královský pokrm.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu