Informace

Město Jáchymov je proslavené především prvními radonovými lázněmi na světě. Stejně významná i když mnohem méně známá je bohatá hornická minulost. Proslulost mu přinesl objev pramene v dole Svornost, za jehož léčivými účinky se sjížděly počátkem minulého století významné osobnosti. Sám důl je významnou technickou památkou, protože patří k nejstarším dosud provozovaným dolům v Čechách. Otevřen byl v roce 1518, dnes je veřejnosti nepřístupný. Mezi další pamětihodnosti se řadí Královská mincovna, měštanské domy z 16. století a radnice s bohatě zdobeným vstupním portálem. Město dnes nabízí mnoho ubytovacích kapacit a kromě lázeňských služeb je navštěvované také pro svou polohu v krásném prostředí Krušnohorska. Okolo města je vyznačena řada turistických tras, v zimě jsou provozovány běžecké trasy a sjezdovky.

Stravování

Krajovou specialitou jsou kromě becherovky také karlovarský guláš s karlovarským knedlíkem, pečené kuře na jablkách s jalovcem nebo pokrmy ze zvěřiny.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu