Informace

Malé město z konce 18. století láká k návštěvě a odpočinku. Jeho pečlivě navržené a udržované centrum bylo v roce 1992 prohlášeno za Městskou památkovou rezervaci. Podoba lázní byla plánována jako zahradní město, všude jsou rozsáhlé parky protkané sítí cest a cestiček. Lázně jsou využívány pro léčení onemocnění pohybového aparátu, onemocnění srdce a cév a gynekologická onemocnění včetně neplodnosti. Kromě 23 pramenů, slatiny a plynů má jistě léčebné účinky i místní poklidná atmosféra a krásná okolní příroda. K symbolům města patří socha chlapce s rybou, ke které se váže místní legenda. Žena, která se dotkne jeho palce jistě otěhotní.

Stravování

Lázeňská gastronomie zažívala stejnou slávu jako lázně. Takže, pokud narazíte na nějaký původní pokrm, neváhejte. K místním specialitám patří pečené kuřátko na jabkách s jalovcovou omáčkou, hovězí pečeně s hříbky nebo smažené dršťky.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu