Informace

Leží v západních Čechách v Karlovarském kraji na řece Ohři. Má velmi bohatou a pohnutou historii, kterou nám připomene nejen jeden z nejkrásnějších románských hradů. Za jeho zdmi se skrývá další architektonický poklad, je jím dvoupatrová románskogotická kaple. Na náměstí vás snadno přenese do 13. století soubor 11 měšťanských domů nazvaný Špalíček. Neopakovatelná atmosféra náměstí s měšťanskými domy a mnoho unikátních památek vedly v roce 1981 k vyhlášení centra za Městskou památkovou rezervaci. Pokud chcete město a jeho historii poznat na vlatní kůži, zavítejte sem v srpnu, kdy se zde konaji tradiční Valdštejské slavnosti. Město žije čilým společenským a turistickým ruchem během celého roku. Má mnoho co nabídnout nejen svým obyvatelům ale také turistům či návštěvníkům nedalekých lázní. Krásná okolní příroda, historické památky a nedaleké léčivé prameny, to vše z něj dnes dělá oblíbený turistický cíl.

Stravování

Místní kuchyně nabízí pochoutky jako tvarohové knedlíky s perníkovou omáčkou nebo pečenou kachnu s karlovarským knedlíkem. Jako raritu je možné ochutnat čokoládovou polívčičku maminky J.W. Goetha, která ji prý uměla výborně připravovat.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 10
    • Udělené hodnocení: 10
  • Aktualizováno: 24.6.2014
  • Přidáno: 24.6.2014
Přijďte na screeningovou roadshow v rámci projektu screeningových programů na podporu boje s rakovinou, odehraje se ve středu 25. 6. v OC DRAGOUN v Chebu.

Ve středu 25. června budou v chebském OC DRAGOUN odborníci radit občanům, jak se vyhnout rakovině. V rámci celonárodní kampaně Ministerstva zdravotnictví ČR na podporu prevence rakoviny, jejímiž tvářemi jsou Jan Čenský, Chantal Poullain a Ilona Svobodová, vystoupí také známý mim Boris Hybner, o kterém je málo známé, že je stomikem. Program začne v 15 hodin a potrvá tři hodiny. Svou účastí akci podpoří starosta Chebu RNDr. Pavel Vanoušek.

Začátkem letošního roku odstartoval projekt Ministerstva zdravotnictví ČR ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY“, který končí 30. 6. 2015. Projekt si klade za cíl zvýšit návštěvnost preventivních vyšetření, konkrétně vyšetření rakoviny děložního čípku, prsu a rakoviny tlustého střeva a konečníku. Na preventivní prohlídky jsou v průběhu roku adresně zváni klienti všech zdravotních pojišťoven dle stanovených cílových skupin. Do dnešního dne již bylo zdravotními pojišťovnami pozváno přes 1 000 000 osob a postupně jsou zvány další. Adresné zvaní podporuje celorepubliková informační kampaň zaměřená na širokou veřejnost a její součástí je mimo jiné speciální roadshow ve vybraných městech ČR. Cílem roadshow je přiblížit projekt veřejnosti, informovat o konkrétních možnostech prevence rakoviny a zvýšit aktivní přístup občanů k péči o vlastní zdraví. Roadshow podporují také neziskové organizace zaměřené na prevenci rakoviny. Hlavním mediálním partnerem projektu se stala Česká televize.

Roadshow se zastaví ve 25 městech České republiky a to ve třech etapách. První etapa zahrnuje devět měst, začala koncem dubna a bude trvat do konce června 2014. Další etapa pak startuje na podzim a potrvá až do konce letošního roku a navštíví osm měst. Třetí etapa proběhne v první polovině roku 2015 v dalších osmi městech. Roadshow jsou realizovány jako informační a osvětové akce na centrálních náměstích vybraných měst za účasti významných lokálních osobností. Snahou organizátorů je dále sladit konání roadshow s jinými významnými akcemi na podporu boje proti rakovině.
První etapa roadshow zahrnuje následující města:
Brno (25. 4.), Zlín (5. 5.), Olomouc (6. 5.), Jihlava (7. 5.), Plzeň (15. 5.), Ostravu (9. 6.),
Frýdek-Místek (10. 6.), Nymburk (23. 6.),
Cheb (OC Dragoun, 25. 6. v 15:00 – 18:00).

Další podrobnosti k jednotlivým akcím budou zveřejněny na webu MZ ČR www.bezrakoviny.cz.

Fotografie k recenzi

Cheb
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu