Informace

Aš je nejzápadnějším českým městem a najdete ho v Ašském výběžku nedaleko města Cheb. Aš obklopuje ze tří stran Německo. Jméno města se odvozuje od německého pojmenování lipana (ryby), kterou má město i ve znaku. I přes pohnutou historii města v něm zůstalo zachováno několik zajímavých památek. V místním muzeu si připomenete tradici textilní výroby, kterou dokumentuje především sbírka 25 000 párů rukaviček. Za povšimnutí stojí také zrekonstruovaná radnice v preudorenesančním stylu, za ní v parčíku najdete pomník Martina Luthera. Tato socha je jedinná v Čechách. Nedaleko za městem najdete dominantu celého zapadlého koutu země. V letech 1902-1904 zde byla vystavěna rozhledna pojmenovaná po kancléři Otto von Bismarckovi. Nedaleko rozhledny v osadě Podhradí najdete ruiny hradu Neuberk ze 13. století. Město i celé okolí silně poznamenalo hospodaření komunistického režimu, kdy se ocitnulo v zostřeném režimu pro pobyt osob. Pohraniční zóna a poválečné odsuny německých obyvatel město téměř vylidnily. Mnoho budov je dodnes opuštěných a zchátralých.

Stravování

Pokud chcete v Aši ochutnat nějakou tu krajovou specialitu hledejte karlovarský guláš, hovězí vývar s krupkovou omeletou nebo tvarohové knedlíky s perníkovou omáčkou.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu