Informace

Okresní město na pomezí Čech a Moravy leží na řece Sázavě na okraji chráněné oblasti Žďárské vrchy. V polovině minulého století zde dochází k prudkému rozvoji průmyslu a město mění svou tvář. Stalo se průmyslovým městem a na jeho okrajích byla vystavěna nová sídliště. Také centrum nebylo ušetřeno, přesto se můžeme ve městě obdivovat několika architektonickým památkám. Největším pokladem je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého, který je zapsán na seznamu světového dědictví Unesco. Je dílem barokního stavitele Jana Blažeje Santini Aichela, který zde přestavoval také budovu kláštera. Nedaleko náměstí je tvrz ze 14. století barokně upravená, kde dnes sídlí Regionální muzeum. Na náměstí slouží klasicistně upravená renesanční radnice reprezentativním a společenským účelům.

Stravování

Typickou potravinou pro Vysočinu jsou brambory. Jídla z nich najdete ve slaných i sladkých úpravách. Z masových krajových specialit ochutnejte třeba hovězí na zázvoru.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu