Informace

Až jednou zase pojedete po dálnici na Brno, tak někde okolo 144 kilometru budete mít najednou pocit, že se vnášíte vysoko nad krajinou. Možná jste si dříve ani nevšimli, že jedete po 77 metrů vysokém mostu, který se nese nad krásnou krajinou a městem Velké Meziříčí. Mostům je věnována část expozice v místním muzeu. Pro turisty si toto město na Vysočině mnoho připravilo. Obklopují ho hluboké lesy a dvě přírodní rezervace. Nabízí se tak mnoho možností ke sportování. turistice i cyklistice. Nedaleko je také lyžařský areál. Město má dlouho a zajímavou historii. Jistě si zde přijdou na své milovníci historických památek. Kolem roku 1230 zde byl postaven jeden z nejstarších kamenných hradů na Moravě. Románsko-gotický hrad byl přestavěn na renesanční zámek a po požáru opraven v barokním slohu. Od jeho založení se zde vystřídalo 13 šlechtických rodů a dnes je sídlem Muzea Vysočiny. Při prohlídce města si jistě povšimnete renesanční budovy radnice, budovy luteránského gymnázia, kostela sv. Mikuláše a také sgrafit na domě zvaném Obecník.

Stravování

Z krajových specialit ochutnejte třeba fazole nakyselo nebo fazolové lusky dušené na slanině. Z masovách pokrmů vám možná zachutná naháč z Vysočiny.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu