Informace

Jistě se všem hned vybaví Unesco památky, které ji proslavily. Ano, určitě nevynechejte třebíčskou židovskou čtvrť a baziliku sv. Prokopa. Majestátná budova baziliky je unikátní především spojením románského a gotického stavebního slohu. Dnes je součástí zámku, který vznikl přestavěním původního kláštera. Na toulkami po židovské čtvrti si vymezte více času. Je to totiž jedna z nejzachovalejších židovských čtvrtí v Evropě a jedinná židovská památka mimo území Izraele zapsaná do seznamu Unesco. Křivolaké uličky dlážděné říčními valouny, průchody a starobylé domy, synagogy a miniaturní dvorky vytváří atmosféru tajemného ghetta. Nejtišším místem je místní hřbitov. Jinak je plné turistů z celého světa, kteří zde rádi bloudí, posedávají v kavárnách a nebo odpočívají na břehu řeky Jihlavy. Kromě těchto dvou hlavních atrakcí je v Třebíči k vidění unikátní větrný mlýn na kůru, městská věž s vyhlídkou, děti potěší expozice betlémů v muzeu Vysočiny. Třebíč je ovšem také moderní město se zázemím pro svých 40 tisíc obyvatel. Proto zde jstě najdete vše co ke svému spokojenému pobytu potřebujete. Třebíč má všechno: moderní sportoviště, kulturní zařízení i trasy po zajímavostech v okolí.

Stravování

K typickým jídlům na Vysočině patří všechny možné pokrmy z brambor. Klasikou jsou bramborové placky se škvarkami. V Třebíči také ochutnejte něco ze židovské kuchyně, třeba šoulet nebo kapra po židovsku.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu