Informace

Královské město Pelhřimov najdete v západní části půvabné Českomoravské vysočiny. Leží v malebné krajině, která je přímo vybízí ke strávení příjemné dovolené .Už jen samotný Pelhřimov, jehož centrum bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací, nabízí mnoho. Na rozlehlém náměstí můžete obdivovat všechny stavební styly od gotiky po funkcionalismus, vystoupat na vyhlídkovou věž a nebo se zastavit v pamětním síni Lipských. Pelhřimov je ovšem proslaven více jako hlavní město kuriozit a rekordů. Pátrání po všem nej začněte v muzeu rekordů a kuriozit, vyvětrat hlavu si potom můžete při procházce po Stezce rekordů. S dětmi určitě nevynechejte muzeum strašidel a české kutily jistě inspiruje expozice Zlaté české ručičky, kde mají všechny exponáty vyrobené ze sirek. Pokud si potřebujete po to všem na chvilku posadit do zeleně a nechat děti vyběhat, využijte dětský koutek v Děkanské zahradě, kde je kromě prolézaček a pískoviště zabaví také voliéra s papoušky a minigolf.

Stravování

Co jiného můžete ochutnat v městě ze známé bramborářské oblasti než brambory. Určitě vyzkoušejte pelhřimovský řízek a nebo si v cukrárně kupte sladkou brambůrku.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu