Informace

Starobylé hornické město se opírá o svou slávu založenou už ve středověku. Dnešní moderní město si ve svém centru hýčká památkovou rezervaci s gotickou, renesanční i barokní architekturou. Prohlídku města můžete vzít pěkně od podlahy nebo spíše od sklepa. Jihlavské podzemí je soustava sklepů a chodeb budovaných již od 14. století s jedinečnou světélkující chodbou. Na rozlehlém Masarykově náměstí se potěšíte starobylou krásou měšťanských domů a nakonec si můžete prohlédnout i jejich střechy a dvorky z věže kostela sv. Jakuba nebo z brány Matky Boží. Pokud vám nestačí jen letmý pohled na jihlavské památky zajděte do kostela sv. Jakuba prohlédnout si Pietu a sochu sv. Kateřiny, projděte se okolo zbytků městského opevnění a parkánu nebo vyhledejte zádumčivý židovský hřbitov. Město ovšem žije také zábavou a to hlavně na podzim, kdy zde probíhá Festival dokumentárních filmů. V létě zde pořádají jihlavské kulturní léto, pouť nebo historický havířský průvod. Kromě toho nabízí výbornou zábavu pro děti jako například aquapark Vodní svět nebo Zoo.

Stravování

Kuchyně chudého kraje Vysočina byla postavená především na bramborách. Dalšími surovinami byla mrkev nebo zelí. Typické pro Vysočinu jsou bramborové placky se škvarkami. V Jihlavě ochutnejte polévku kyselku vařenou z podmáslí nebo bramborové placky s kapustovým ragú. Zajímavý je také název pro maso zapečené v bramboráku. Pelhřimovský řízek je běžně servírován po celé republice, ale v Pelhřimově na něj skoro nenarazíte. No a nakonec salám, který proslavil celý kraj. Vysočina se tu vyrábí již od 60. let.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 5.5.2014
Ráda bych Vás pozvala na roadshow do Jihlavy, která se koná ve středu 7. května na Masarykově náměstí. Akce proběhne v rámci projektu screeningových programů na podporu boje s rakovinou. Roadshow začíná ve 14:00 a končí v 17:00, na místě budou přítomni odborníci z řad lékařů, kteří veřejnosti představí blíže screeningové programy a jejich význam pro včasné odhalení rakoviny. Odborníci budou plně k dispozici individuálním dotazům návštěvníků. Akci podporuje řada neziskových organizací zaměřených na prevenci rakoviny, jako je Aliance žen s rakovinou prsu, Dialog Jesenius/Ruce na prsa, Liga proto rakovině atd. Aliance žen bude mít během roadshow na místě stan, ve kterém vyškolené pracovnice nabídnou poradenství a návštěvnice si zde budou moci samy vyzkoušet a naučit se samovyšetření prsu na zapůjčených fantomech. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz

Fotografie k recenzi

Jihlava
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu