Informace

Město, kam se ve filmu Marečku podejte mi pero přestěhoval Hliník si jistě vybaví všichni milovníci laskavého humoru Z. Svěráka a L. Smoljaka. Humpolec svému slavnému přistěhovalci věnoval dokonce i pamětní desku a výstavu zvanou HLINIKárium. Dalšími zajímavostmi ve městě je expozice muzea vah a pro milovníky piva nabízí pivovar Bernard exkurzi do svého provozu. Slavnému rodákovi antropologovi Dr. Alešovi Hrdličkovi je jako pocta otevřeno muzeum. Při procházce po městě objevíte mnoho zajímavých staveb, budete se obdivovat majestátní kráse kostela sv. Mikuláše, secesní hravosti radnice nebo si užívat poklid židovského hřitova a synagogy. Nedaleko od centra leží zřícenina hradu Orlík, k němuž vás dovede naučná stezka kolem největších městských zajímavostí.

Stravování

Krajovou specialitou je česnečka s kroupami. Na Vysočině, kde má pěstování brambor tradici, jistě ochutnáte nějakou místní bramborovou pochoutku. Třeba bramborové placky se škvarky nebo bramborové vdolky s jablky.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu