Sushi. Kdo ochutná, pochopí. Zamiluje se a propadne tomuto úžasnému japonskému jídlu. Sushi rozdělujeme do několika hlavních kategorií. 1) sashimi sushi (kousky syrového masa), 2) nigiri sushi (kousek ryby na bobku z rýže, lehce rýžového octa, jemně křenu wasabi a převázáno řasou nori), 3) maki sushi (klasická rolka s masem/zeleninou uprostřed rýže, uvnitř řasy nori, která rolku obaluje a drží pohromadě) a ještě 4) temaki sushi – kornoutky z řasy nori s rýžovou náplní a rybou navrch.

Nejčastěji se k přípravě sushi používá: Ika (sepie), Tai (sepie načervenalé barvy), Hirame (halibut), Saba (makrela), Tako (chobotnice), Butter fish (máslová ryba), Ebi (kreveta), Sake (losos), Iwashi (sardinka), Hotate (mušle sv. Jakuba), Hokigai (mušle surf clam), Amaebi (sladká kreveta), Maguro (tuňák), Unagi (úhoř) a Uni (mořský ježek).

Pokud chcete ochutnat, nebo jste tomuto pokrmu propadli naplno, koukněte se na náš žebříček těch nejlepších japonských restaurací, sushi pointů i sushi fastfoodům.

Je-li sushi restaurace přesně to, co zrovna hledáte, jste na správném místě, protože náš tým redaktorů připravil přehledný seznam sushi restaurací, které můžete navštívit. Sushi restaurace (všechny u nás evidované restaurace, které nabízejí sushi) najdete na našich stránkách seřazeny podle jejich kvality a celkového dojmu, kterým na naše redaktory zapůsobily. Nejlepší sushi restaurace jsou tedy zobrazeny v úvodu a dle nás stojí za návštěvu. Pro jednoduchou orientaci a výběr konkrétního místa si můžete sushi restaurace zobrazit na mapě a tak okamžitě zjistite, která sushi restaurace se nachází právě v té části republiky, která Vám nejvíce vyhovuje. Na našem portále je tedy velmi snadné najít sushi restauraci blízko Vašeho domova, práce nebo jednoduše v místě, kde se zrovna pohybujete. Ke každé sushi restauraci si také můžete zobrazit detailní informace, kde najdete podrobnosti jako třeba otevírací dobu, odkaz na její www stránky nebo přehled toho, co se nachází v jejím okolí. V případě, že na Vás daná sushi restaurace udělá dojem, a budete chtít sdělit dalším uživatelům své zážitky a dojmy, můžete vše důležité napsat do diskuse nebo si ji přidat do oblíbených. Tak dáte dalším uživatelům najevo, že jste byli opravdu velmi spokojeni.

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 12.10.2011
  • vloženo: 27.7.2011

poslat podnět redaktoroviMapa sushi restaurací

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu