Informace

Město pod Boubínem na trase Zlaté stezky je jako další krásný korálek navlečený na šnůře důležité obchodní cesty. Jeho historie vypráví o středověkém rozvoji a renesančním vrcholu. Bezpečnost města střežil vimperský hrad. Z jeho majestátnosti neubrala nic ani jeho pozdější renesanční a barokní přestavba na zámek. Dnes v něm sídlí Vimperské muzeum s expozicemi sklářství a knihtisku. Město skývá mnoho dochovalých měšťanských domů a zbytky původního opevnění s bránou. V dolní části náměstí nelze přehlédnout gotický kostel Navštívení Panny Marie se zvonicí.

Stravování

Jihočeská klasická jídla tak zdomácněla po celé republice, že vás jistě překvapí, že mají původ právě zde. Jednou z nich je velikonoční nádivka, která je opravdu klasickým českým pokrmem. Stejně je na tom bramborák, kterému místní říkají cmunda. Dostanete ho v mnoha variacích s uzeným nebo slaninou, nebo dokonce i pečený v troubě. Zapít se sluší dobrým jihočeským pivem třeba z Budějovic, Strakonic nebo Krumlova.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu