Informace

Město Sušice je vstupní branou do centrální části Šumavy. Leží v údolí u zlatonosné řeky Otavy ve Svatoborské vrchovině. Část centra je vyhlášena památkovou zónou a najdeme zde několik zajímavých staveb. Z mnohých památek si povšimněte například budovy muzea Šumavy s renesančním štítem. Město má nádherné okolí a sousedí přímo s Národním parkem Šumava. V Sušici a okolí je připravena široká nabídka ubytování a stravování pro všechny kategorie návštěvníků. V létě je město základnou i cílem celé řady turistů, ať už sem dorazí pěšky, lodí nebo na kole.

Stravování

Šumavská kuchyně nabízí pokrmy ze zvěřiny a ryb. Proslavená je například bramboračka, která zdomácněla po celé republice stejně jako bramborák. Zkuste třeba také šumavské bramborové zelníky nebo kachní prsa po šumavsku se sušeným ovocem.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu