Informace

Poklidné a přívětivé pošumavské město Klatovy nabízí svým návštěvníkům osvědčený koktejl z historických památek, kvalitních kulturních událostí a z nádherné šumavské přírody. Okolo pravidelného čtvercového náměstí najdete v městské památkové zóně několik významých staveb jako např. Černou věž, barokní jezuitský kostel Neposkvněného početí Panny Marie a sv. Ignáce, barokní lékárnu „U Bílého jednorožce“ a novorenesanční radnici. Kulturní a společenský život má na starosti především městské kulturní středisko a nejslavnější kulturní událostí roku je Mezinárodní folklórní festival v červenci. V okolí najdete dostatek dobře značených turistických tras a cyklostezek pro výlety krásnou šumavskou krajinou.

Stravování

Typické pro Plzeňsko a Pošumaví jsou pokrmy z brambor. Třeba takový kynutý bramborák zvaný báč nebo klasický dobře vysmažený bramborák. Oblíbená po celé republice je bramboračka s houbami. No a samozřejmě jídla vařená z piva, z nichž nejznámější je plzeňský guláš. Pro mlsaly si západočeši přichystali chodské koláče, trhanec s borůvkami nebo pivní štrůdl s jablky.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu