Informace

Město Nymburk leží na řece Labe a jeho dominantou a zároveň nejzajímavější atrakcí pro turisty jsou pravděpodobně zachovalé hradby. Za pozornost stojí i kostel sv. Jiljí, renesanční radnice nebo pozůstatky takzvaného Zahradního města.

Stravování

V Nymburku lze najít velké množství hospod různých kvalit i cenových relací.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 10
    • Udělené hodnocení: 10
  • Přidáno: 23.6.2014
Roadshow v rámci projektu screeningových programů na podporu boje s rakovinou PRÁVĚ NYNÍ (pondělí 23. 6. 14.00 - 17.00) NA NÁMĚSTÍ PŘEMYSLOVCŮ V NYMBURKU.

Praha 20. 6. 2014 – V pondělí 23. června budou na náměstí Přemyslovců v Nymburku odborníci radit občanům, jak se vyhnout rakovině. V rámci celonárodní kampaně Ministerstva zdravotnictví ČR na podporu prevence rakoviny, jejímiž tvářemi jsou Jan Čenský, Chantal Poullain a Ilona Svobodová, vystoupí i další experti. Program začne ve 14 hodin a potrvá tři hodiny, průběžně bude hrát také místní mladá kapela Nespoutaní hoši.

Začátkem letošního roku odstartoval projekt Ministerstva zdravotnictví ČR ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY“, který končí 30. 6. 2015. Projekt si klade za cíl zvýšit návštěvnost preventivních vyšetření, konkrétně vyšetření rakoviny děložního čípku, prsu a rakoviny tlustého střeva a konečníku. Na preventivní prohlídky jsou v průběhu roku adresně zváni klienti všech zdravotních pojišťoven dle stanovených cílových skupin. Do dnešního dne již bylo zdravotními pojišťovnami pozváno přes 1 000 000 osob a postupně jsou zvány další. Adresné zvaní podporuje celorepubliková informační kampaň zaměřená na širokou veřejnost a její součástí je mimo jiné speciální roadshow ve vybraných městech ČR. Cílem roadshow je přiblížit projekt veřejnosti, informovat o konkrétních možnostech prevence rakoviny a zvýšit aktivní přístup občanů k péči o vlastní zdraví. Roadshow podporují také neziskové organizace zaměřené na prevenci rakoviny. Hlavním mediálním partnerem projektu se stala Česká televize.

Roadshow se zastaví ve 25 městech České republiky a to ve třech etapách. První etapa zahrnuje devět měst, začala koncem dubna a bude trvat do konce června 2014. Další etapa pak startuje na podzim a potrvá až do konce letošního roku a navštíví osm měst. Třetí etapa proběhne v první polovině roku 2015 v dalších osmi městech. Roadshow jsou realizovány jako informační a osvětové akce na centrálních náměstích vybraných měst za účasti významných lokálních osobností. Snahou organizátorů je dále sladit konání roadshow s jinými významnými akcemi na podporu boje proti rakovině.

První etapa roadshow zahrnuje následující města:
Brno (25. 4.), Zlín (5. 5.), Olomouc (6. 5.), Jihlava (7. 5.), Plzeň (15. 5.), Ostravu (9. 6.),
Frýdek-Místek (10. 6.)
Nymburk (náměstí Přemyslovců, 23. 6. ve 14:00 – 17:00),
Cheb (OC Dragoun, 25. 6. v 15:00 – 18:00).

Další podrobnosti k jednotlivým akcím budou zveřejněny na webu MZ ČR www.bezrakoviny.cz.

Fotografie k recenzi

Nymburk
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu