Steak. Maso. Flákota. Pořádná porce masa. Steak máme: hovězí, hovězí a hovězí. Sice ještě máme steak vepřový, krůtí, kuřecí, rybí… ale když steak, tak pořádný kus býčka. Jaký steak máte nejraději vy? Naprosto fantastický Filet mignon, tedy malý kousek z pravé svíčkové, nebo flank steak, což je pro změnu maso z bříška zvířete (tyto steaky jsou sušší, rozhodně ne tolik šťavnaté jako od žeber či ze zad). Nebo dáváte přednost variantě flat iron steak (mňamce z lopatky) či stále populárnějšímu T-bone steaku a porterhouse steaku – což je jemňoučké masíčko ze zad, které je na kosti tvaru T? Já mám rád všechny. A připravil jsem pro Vás přehled těch nejlepších steakhousů, které u nás máme.
A propos, jaké úpravě steaků dáváte přednost? Raw (syrový) – to je v podstatě jen tatarák, nebo blue rare či také jinak nebo very rare (krvavý), rare (šťavnatý – nedoporučovanější úprava steaku), medium rare (propečený), medium (hodně propečený), medium well, nebo také medium well done (téměř vysušený) nebo snad well done (= podrážku od boty … ale to jste si raději měli dát svíčkovou s knedlíkem) . Ještě existuje Pittsburgh steak. To si necháte připravit krvavý steak a pak ho rychle přismahnete a lehce „připálíte“. Leckde se mu může říkat i Chicago-style steak. Na americkém kontinentu je tento způsob přípravy velmi oblíben.

Je-li steak house přesně to, co zrovna hledáte, jste na správném místě, protože náš tým redaktorů připravil přehledný seznam restaurací typu steak house, které můžete navštívit. Steakové restaurace najdete na našich stránkách seřazeny podle jejich kvality a celkového dojmu, kterým na naše redaktory zapůsobily. Nejlepší steak house jsou tedy zobrazeny v úvodu a dle nás stojí za návštěvu. Pro jednoduchou orientaci a výběr konkrétního místa si je můžete zobrazit na mapě a tak okamžitě zjistite, který steak house se nachází právě v té části republiky, která Vám nejvíce vyhovuje. Na našem portále je tedy velmi snadné najít steak house blízko Vašeho domova, práce nebo jednoduše v místě, kde se zrovna pohybujete. Ke každé steakové restauraci si také můžete zobrazit detailní informace, kde najdete podrobnosti jako třeba otevírací dobu, odkaz na její www stránky nebo přehled toho, co se nachází v jejím okolí. V případě, že na Vás daný steak house udělá dojem, a budete chtít sdělit dalším uživatelům své zážitky a dojmy, můžete vše důležité napsat do diskuse nebo si ji přidat do oblíbených. Tak dáte dalším uživatelům najevo, že jste byli opravdu velmi spokojeni.

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 26.9.2011
  • vloženo: 28.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Související články na téma steak house


Mapa steakových restaurací

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu