Čestr

adresa: Legerova 75/57, 110 00 Praha 1-Vinohrady
tel.: +420 222 727 851
web: www.ambi.cz, e-mail: cestr@ambi.cz

M-hodnocení7,5

 • Udělené hodnocení: 75

1 uživatelských hodnocení


Informace o restauraci

Česká moderní jídelna: lokální suroviny, ryby a starostlivě vyzrálé hovězí je to hlavní, co v Čestru ochutnáte. Šlechtění dobytka je česká tradice, která tady byla odpradávna. Mistři řeznicí dovedli maso nechat vyzrát a zpracovat do mnoha dnes opomíjených partií a kousků, které Vám znovuobjevené v Čestri přinesou na stůl.

Alenka Cihlářů (Ája)
 • aktualizace: 15.11.2011
 • vloženo: 14.11.2011

poslat podnět redaktorovi


 • Internet
 • Bezbariérový přístup

Vybavení a služby

 • Typ kuchyně: česká

Ceny a platba

 • Průměrná cena jídla s nealkoholickým nápojem: 300 Kč
 • Platební karty: American Express, CCS, Diners Club, Electron, Eurocard/Master Card, Maestro, Visa

Otevírací doba

pondělí11:30 – 23:00
úterý11:30 – 23:00
středa11:30 – 23:00
čtvrtek11:30 – 23:00
pátek11:30 – 23:00
sobota12:00 – 23:00
neděle12:00 – 22:00

Recenze a hodnocení uživatelů

 • 8
  • Udělené hodnocení: 8
 • Aktualizováno: 15.11.2011
 • Přidáno: 15.11.2011
Restauraci Čestr jsem navštívil včera se dvěma kamarády. Na první pohled na mě působila příjemně minimalistickým, lehce setmělým dojmem.

Po usazení a uvítaní od pozorného personálu a objednání tankové Plzně (mimochodem vynikající) jsem byl velmi příjemně překvapen formou, jakou se prezentuje menu. Vrhnul jsem se tedy vybírat, co si dám. V nabídce mají -mimo jiné- menu za cca 548 korun, ve kterém si můžete vybrat cca z deseti předkrmů, sedmi pečení, a přibližně osmi steaků připravovaných na dřevěném uhlí. Myslím že je možné k tomuto menu konzumovat neomezené množství příloh, ale mě osobně ten základ uplně stačí.

Vybrali jsme si tedy každý jinou kombinaci tak, abychom ochutnali maximální počet jídel. Jako předkrm jsme si doslova vychutnali tatarák, taliány a sašimi ze svíčkové. Pak jsme pokračovali žebírky, kolínkem a plecí s domácím chlebem a chlupatými knedlíky s cibulkou. Jako steaky jsme zvolili vysoký roštěnec, oponku a vrchní šál vše v doprovodu omáčky z lišek, z kachních jater a ambiente (z másla slaniny a jalovce). Jako přílohu jsme zvolili vynikající domácí hranolky. Rozhodně vřele doporučuji ochutnat zde něco jiného než svíčkovou. Jistě budete velmi příjemně překvapeni jak různě mohou chutnat jednotlivé části hovězího.

Popisovat chutě je poněkud zbytečné. To musíte zkusit (a hlavně zažít) sami. Rozhodně sem nechoďte, jste-li vegetariáni. Pokud však máte rádi kvalitní maso, jste na tom správném místě.

Suroviny jsou opravdu špičkové a mohou si tedy dovolit je servírovat a připravovat zcela minimalisticky: s žádným divadlem okolo. Někdo by mohl říct, že to je téměř obyčejné, mě to však připadalo maximálně vhodné s úctou k surovinám, ze kterých zde jídlo připravují.
Všechny pokrmy, které jsme ochutnali, byly vynikající a připravené přesně tak, jak má být: s velkou dávkou poctivosti. Personál byl vždy velmi pozorný a ochotný sdělit nám o jídle jakékoliv informace.

Jako sladkou tečku jsme si dali buchtičky se šodó a čokoládový dort. Buchtičky byly personálem obzvláště vychvalované, ale já nejsem jejich velký fanda, tudíž mě nijak zásadně nepřekvapily a za 160 korun bych si jako dezert představoval docela jinou parádu. Na druhou stanu, čokoládový dortík s jemně pikantní příchutí a arašídovou zmrzlinou byl přímo vynikající.

Za osobu jsme sice v restauraci nechali cca 900 korun i s diškrecí, ale za své peníze jsme dostali opravdovou špičku. Nečekejte žádné divadlo kolem, těšte se prostě jen na výborné jídlo.

Dávám 8/10, jelikož u mě restaurace nevzbudila žádné silné emoce. Za kuchyni by si však jistě zasloužila víc.

Pro představu přikládám fotografie pořízené narychlo iPhonem. :-)

Fotografie k recenzi

ČestrČestrČestrČestrČestrČestrČestrČestrČestrČestr

Komentáře (celkem 1)

Kája
Kája | 15.11.2011
Arasidova zmrzlina v Cestru je proste nej.
napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

České restaurace s českou kuchyní

České restaurace s českou kuchyní

Je-li česká restaurace přesně to, co zrovna hledáte, jste na správném místě, protože náš tým redaktorů připravil přehledný seznam restaurací, kde se vaří česká kuchyně, ... více info...

Restaurace Praha 2, kam do nejlepší restaurace v Praze 2

Restaurace Praha 2, kam do nejlepší restaurace v Praze 2

Na stránce "Restaurace Praha 2" jsem pro Vás připravil přehledný seznam, na kterém naleznete ty nejzajímavější restaurace v Praze 2. Pokud tedy hodláte vyrazit do ... více info...

Nekuřácké restaurace v Praze

Nekuřácké restaurace v Praze

Je-li nekuřácká restaurace v Praze přesně to, co zrovna hledáte, jste na správném místě, protože náš tým redaktorů připravil přehledný seznam nekuřáckých restaurací v Praze, ... více info...

Nekuřácké restaurace

Nekuřácké restaurace

Nekuřácké restaurace. Kapitola sama pro sebe. Žádný kouř, žádný dým, žádný smrad. Dokonce cítíte i tu krásnou vůni jídla, které právě jíte. Kouř Vás neštípá ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu