Informace

Dobře vychlazené pivo je první, co každého napadne, když se řekne Plzeňský kraj. On sám se prezentuje jako turistů ráj a opravdu se nemýlí. Má mnoho čím vás zaujme, potěší i pobaví. Příroda i památky, velká řada sportovních možností i pestrý kulturní život to vše “přesně vychlazené a s láskou servírované.”Recenze a hodnocení uživatelů

  • 10
    • Udělené hodnocení: 10
  • Přidáno: 9.9.2014
Putovní výstava „Doživotí“ – o Parkinsonově nemoci v Plzni

Přijměte naše pozvání na výstavu „Doživotí“, která je od 1. 9. až do 14. 9. k vidění v OC Plzeň (Rokycanská 1424/128, Plzeň). Tato putovní výstava otevírá brány do světa parkinsoniků a umožňuje široké veřejnosti pochopit, s jakým onemocněním pacienti svádí dennodenní boj. Parkinsonova choroba totiž představuje vážné onemocnění i sociální problém dneška. V současnosti se s ní potýká více než 1 milion Evropanů a průzkumy předpovídají zdvojnásobení počtu pacientů do roku 2030. Přestože se počet nemocných Parkinsonovou chorobou zvyšuje, veřejnost o ní má stále málo informací. Právě to by měla pomoci změnit kampaň „Doživotí“ s putovní výstavou, která navštíví celkem 7 měst České republiky.

Informační kampaň o Parkinsonově nemoci „Doživotí“ je organizována občanským sdružením Parkinson-Help o.s., jehož cílem je seznamovat veřejnost s obtížemi spojenými s Parkinsonovou nemocí a přispívat ke zkvalitnění života nemocných. Sdružení se zaměřuje především na tzv. „Young Onset“, tj. mladé pacienty, kteří onemocněli před 40. rokem života. Pacientům poskytuje poradenství v různých oblastech včetně sociální, vydává metodické listy pro ošetřující, pořádá přednášky a usiluje o medializaci témat souvisejících s Parkinsonovou nemocí.

Podrobnější informace o Parkinsonově chorobě, jejích projevech a metodách léčby můžete najít na www.parkinson-help.cz nebo www.iparkinson.cz.

Fotografie k recenzi

Plzeňský kraj
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu