Informace

Útulné městečko se schovává mezi brdskými lesy a Křivoklátskem a jeho atmosféru střeží novorenesanční zámek. Romantické prostředí se stalo rodištem básníků Josefa Václava Sládka a Josefa Palivce. Rádi se sem vraceli Fráňa Šrámek nebo Alfons Mucha. Každoročně v květnu se zde můžete zaposlouchat do dechové hudby na festivalu české muziky - Vačkářův Zbiroh. Kromě toho to tu žije bohatým kulturním životem třeba natřefíte na pivní slavnosti,Václavské řemeslné trhy nebo tradiční adventní trhy. Okolí je ideální pro turistiku a nejznámější trasa vede podle Zbirožského potoka do přírodní rezervace Skryjská jezírka.

Stravování

Protože Zbiroh patří do Plzenského kraje zkuste ochutnat něco pivního, třeba polévku nebo plzeňský guláš. Vyhlášené jsou také různé druhy knedlíků, známé jsou třeba špekové nebo sklářské z kysaného zelí.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu