Informace

Jihovýchodně od Plzně leží malé město, které se chlubí bohatou historií a řadou významných kulturních i přírodovědných památek. Starý Plzenec se původně jmenoval Plzeň a po založení nedalekého nového sídla přišel jak o významné postavení tak postupně i o jméno. Mnoho z jeho zajímavých památek najdete na 10 km dlouhé naučné stezce, která je příjemnou procházkou českou historií. Nezpapomeňte se stavit v rotundě sv. Petra, jedné z nejstarších církevních památek na našem území a na slovanském hradišti na Hůrce, které bylo svého času významným politickým centrem. Město v současnosti proslavil šumivý lahodný alkoholický nápoj. Sekt se zde vyrábí již od roku 1970.

Stravování

Starý Plzenec proslavil sekt, který se zde vyrábí od roku 1970. Kromě toho je Plzeňskou klasikou pivo a to dokonce i jako ingredience do guláše, polévky nebo pečeně.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu