Informace

Opava je překvapivě se svými 60 000 obyvateli až 17. největším městem České republiky. Leží na stejnojmenné řece v nadmořské výšce kolem 260 m, necelých 10 kilometrů od hranice s Polskem. Město je rodištěm zakladatele moderní genetiky J. G. Mendela, který zde studoval na gymnáziu, spisovatelka a matka lvice Elsy Joy Adamsová zde strávila dětství. Básník Petr Bezruč, který měl k městu velmi vřelý vztah, jej pro velký počet parků a ovocných sadů, které tvoří dodnes obvod historického centra města, nazval „Bílou Opavou“. Na počest básníka se zde každý rok pořádá kulturní festival Bezručova Opava.


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 5.8.2014
Hezké odpoledne,

ráda bych Vás pozvala ke zhlédnutí výstavy o Parkinsonově nemoci - "Doživotí".
Je to výstava, která otevírá brány do světa parkinsoniků a umožňuje pochopit, s jakým onemocněním pacienti svádí dennodenní boj. Výstava je k vidění až do 17. 8. 2014 v OC Silesia v Opavě (Těšínská 2914/44). Parkinsonova choroba totiž představuje vážné onemocnění i sociální problém dneška. V současnosti se s ní potýká více než 1 milion Evropanů a průzkumy předpovídají zdvojnásobení počtu pacientů do roku 2030. Přestože se počet nemocných Parkinsonovou chorobou zvyšuje, veřejnost o ní má stále málo informací. Právě to by měla pomoci změnit kampaň „Doživotí“ s putovní výstavou, která navštíví celkem 7 měst České republiky.

Podrobnější informace o Parkinsonově chorobě, jejích projevech a metodách léčby můžete najít na www.parkinson-help.cz nebo www.iparkinson.cz.

Fotografie k recenzi

Opava
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu