Informace

Město s poetickým jménem Muškátový květ (v angl. Muscat), hlavní město Ománského sultanátu a jedno z nejromantičtějších míst Arabského poloostrova určitě stojí za Vaši pozornost. Vstup do tohoto historií prodchnutého kouta světa je střežen třemi pevnostmi, které prostřednictvím svých nájemců – ománské policie a armády – dohlíží na spokojený, poklidný chod života uvnitř milionové metropole. Historický ráz Muscatu není narušen tolik typickými mrakodrapy, které dominují velkoměstům ostatních bohatých zemí Perského zálivu. Do sedmdesátých let minulého století zde, v prvním z ománských měst, jako ostatně v celé zemi, panoval středověk. Nebyla vytvořena infrastruktura a nebyly zajištěny ani základní předpoklady pro turistický průmysl. Změna přišla až s nástupem moudrého panovníka Kábuse bin Saida, který město zmodernizoval, a přitom nenarušil nic z genia loci místa, jenž může být pyšné na své historické a přírodní bohatství.

Celé město se skládá ze tří charakteristických okrsků: ze staré přístavní oblasti Muscat, dále pak ze čtvrti Mutrah pulsující typickým arabským životem a z moderní obchodní zóny Ruwi. Každá z oněch částí se může pochlubit řadou památek, krásnými plážemi nebo tolik specifickými arabskými zvyklostmi.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu