Makrobiotická strava v restauraci

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 hodnocení

Makrobiotika, makrobiotická strava, makrobiotické diety, či esoterické přemýšlení o energiích obsažených v jídle a jejich vyváženosti. Makrobiotické restaurace zaznamenaly velký boom v posledních letech. Lidé si začali uvědomovat, že sezónnost ovoce a zeleniny má svůj důvod, není možné do nekonečna konzumovat pouze maso anebo jen výhradně zeleninu. Makrobiotické restaurace nejsou vegetariánské restaurace. To znamená, že si zde dáte i maso, to Vám ale makrobiotická kuchyně dostatečně vyváží přísunem čerstvé zeleniny, či dostatkem obilnin a luštěnin. Pokud tedy máte rádi ovoce, zeleninu, luštěniny a obilniny, sem tam si dáte vejce a sem tam maso, v podstatě máte rádi makrobiotickou kuchyni, aniž byste o tom věděli. To je sice velmi zjednodušené, ale v podstatě je to tak. Důležitou podmínkou makrobiotické stravy je i její energetická vyváženost ve smyslu jin a jang, tedy plusu a mínusu, nebo chcete-li energie kladné a záporné, přičemž pro správné fungování organismu jsou zapotřebí obě dvě, hezky pěkně v rovnováze.
Makrobiotická strava
a makrobiotické diety se začínají týkat čím dál tím více obyvatel ČR, ať již z důvodu, že si to sami vybrali, nebo že nemají jinou možnost kvůli různým potravinovým alergiím. Makrobiotika a vaření podle zásad makrobiotiky jsou pro lidský organismus prospěšná, ale není to žádná sranda. Příprava makrobiotické stravy je totiž poměrně dost náročná na čas a také na znalosti. Vzhledem k dnešní době, kdy není času nikdy dost, by tedy mohlo přijít makrobiotikům vhod, kdyby si mohli jednoduše zajít do makrobiotické restaurace, kde by byla makrobiotická strava připravena profesionálními kuchaři, kteří disponují všemi potřebnými znalostmi, a návštěvník by si tak ušetřil spoustu starostí a času. Restaurace, kde se podává i makrobiotická strava již existují, ale zatím jich není mnoho. Právě proto se Vám možná bude hodit náš přehled makrobiotických restaurací v České republice.

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 16.9.2011
  • vloženo: 27.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Mapa makrobiotických restaurací


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu