Informace

Písek získal své jméno podle rýžování zlata, které ve svém písku přinášela Otava. Přes ní se v Písku můžete projít po nejstarším mostě v Čechách. Je to místní nejznámější památka a stojí zde už od 13. století. Město má pěkné historické centrum, které je památkovou zónou. Z gotického hradu, který stojí v jeho centru, zbylo jen západní křídlo. Dnes zde sídlí Prácheňské muzeum. Písek proslavila známá filmová škola a celá řada festivalů a městských slavností. Z Písku pochází mnoho slavných osobností jako například Kateřina Neumannová nebo Josef Pleskot - známý český architekt. Pobývali zde kromě jiných Adolf Heyduk - básník, Mikoláš Aleš nebo Fráňa Šrámek, který zde umístil děj velké části svých divadelních her a románů.

Stravování

Specialitou typickou jen pro Písek je jedna varianta bramboráku - litá cmunda, která se peče v pekáčku. Jinak se i zde setkáte s jihočeskými rybami, kulajdou nebo bosáky. To jsou bramborové knedlíky ze syrových i vařených brambor. Naprosto výživná je kombinace bramboráčků s gulášem.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu