Informace

Malé městečko 25 km severně od Českých Budějovic působí ospale. Ale poslední dobou začíná probouzet a využívat velký potenciál, který skrývá. Je totiž jedním z nejstarších z Jižních Čech. Začíná se zde budovat velký archeopark na místě bývalého přemyslovského hradiště. Majiteli jsou postupně opravovány domy na náměstí i v postranních uličkách a město se vylupuje do své původní krásy. Na čtvercovém náměstí naleznete v domě z 16. století muzeum, novorenesanční radnici a kašnu z roku 1677. Na severním okraji města stojí největší místní atrakce, renesanční lovecký zámek Kratochvíle. Ve městě jsou pořádány historické slavnosti, na zámku probíhají zcela unikátní noční divadelní a hudební představení. Město proslavil také chov koní, pekařství a rybníkářství. Okolní rybníky jsou dílem Štěpánka Netolického a Jakuba Krčína z Jelčan. Na břehu rybníka Podroužek nabízí známý stejnojmenný autokemp koupání a odpočinek.

Stravování

Z místních specialit ochutnejte sladkovodní ryby nebo kulajdu. K zakousnutí k pivu jsou výborné zelňáky. U místních velmi oblíbené placky z kysaného zelí.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu