Informace

Město a hrad jsou díky své atraktivitě a výhodné poloze velmi navštěvovanými místy v Jižních Čechách. Nachází se asi 10 km severně od Českých Budějovic u řeky Vltavy. Město proslavil především novogotický bílý zámek v krásném anglickém parku. Kromě něj nabízí město další zážitky. Na břehu Munického rybníka děti jistě potěší Zoo Ohrada. S ní sousedí lovecký zámek Ohrada, v němž je Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Pro aktivní sportovce je tu vyborně vybavený sportovní areál a golfové hřiště, ukončený krásným dětským hřištěm a lanovým parkem. Pro milovníky umění se nabízí Alšova jihočeská galerie a Galerie Knížecí dvůr. Vykoupat se můžete také v Bezdrevu, v druhém největších českém rybníku.


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 8
    • Udělené hodnocení: 8
  • Aktualizováno: 19.7.2013
  • Přidáno: 19.7.2013
Před dvěma lety jsme byli s přítelem na dovolené v jižních Čechách a zámek Hluboká jsme nemohli opomenout. Je to doslova pohádkový zámek s nádherným anglikánským parkem. Naprosto mě svým slohem také uchvátila oranžerie. Pravdou je, že se jedná vůbec o nejkrásnější zámek u nás.
Bohužel, což je teď trendem většiny zámků a hradů, je to, že se prohlídka skládá z několika tras a pokud by člověk chtěl opravdu vidět celý zámek, tak utratí jen za sebe majlant. Navíc i tak je každá trasa sama o sobě docela drahá. Po dlouhém rozhodování, kterou trasou se vydáme, jsme si koupili turistickou známku a opustili jsme Hlubokou.

Fotografie k recenzi

Hluboká nad VltavouHluboká nad VltavouHluboká nad VltavouHluboká nad VltavouHluboká nad Vltavou
  • 10
    • Udělené hodnocení: 10
  • Přidáno: 11.10.2011
Předloni jsme navštívili zámek v Hluboké nad Vltavou a můžu Vám říct, že něco tak krásného jsem nikdy neviděla. Bez váhání říkám, že to je nejhezčí zámek v České republice. Fakt bomba!!!!
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu