Informace

Malebná krajina zvaná blata dala jméno i městu, které leží v jejím středu. Historie města je velmi úzce provázána se slavným vodním zámkem. Je to příjemné jihočeské městečko, které se v létě zaplní spoustou dětí z letních táborů z okolních hlubokých lesů. Pro návštěvníky zámku poskytuje město Blatná výborné zázemí. Najdete tu několik útulných restaurací a pro sladkou tečku na zakončení výletu 3 vyhlášené cukrárny. Pokud budete mít štěstí potkáte při návštěvě zámku současnou majitelku baronku Kornelii Hildprandtovou, která se zde natrvalo usadila v empírovém domě v zámeckém parku. Ovšem vždycky v parku potkáte stádo krotkých daňků, kteří patří k místní atrakci. Park je trvale přístupný a místní si tudy zkracují cestu přes město. Jestliže nebudete spěchat jako oni můžete v anglickém parku z počátku 19. století objevit pozústatky dávných rýžovišť zlata, obdivovat se nádherným stromořadím a nacházet nové pohledy na zámek odrážející se na vodní hladině. Zámek je místním kulturním centrem. Pokud si z Blatné chcete odvézt nějaký ten suvenýr určitě zavítejte do prodejny místního lihovaru nebo navštivte místní zahradnictví. Původní cukrovar založený Franiškem Hildprandtem, byl přestavěn na parostrojní lihovar a jeho ovocné destiláty jsou vyhlášené. Slavnému pěstiteli Janu Boehmovi se podařilo vysloužit pro Blatnou další unikát. Proslavil ji jako město růží, kterých na blatenských polích vyšlechtil přes 70 druhů.

Stravování

Když zavítáte do Jižních Čech měli byste si dát rybu. Místní rybníky jimi oplývají. A tak si dejte třeba vyfiletovaného kapra, ať vám nezaskočí kost.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu