Informace

Uherské Hradiště - královské město, možná jedno z nejstarších u nás. Mírné klima, křižovatka obchodních cest a strategická poloha na břehu Moravy přitahovala osadníky už před mnoha staletími. Největší slávu zažilo Uherské Hradiště za vlády Jiřího z Poděbrad. Zřejmě nejvýznamnější historická památka Uherského Hradiště se nachází v městské části Sady, kde byl objeven církevní komplex, který mohl být sídlem arcibiskupa Metoděje. Zajímavou památkou jsou také zbytky městského opevnění, které pochází z první poloviny čtrnáctého století a ze století sedmnáctého. Městské brány se nedochovaly, zachovala se pouze výpadová branka zvaná Matyášova brána v parku za komplexem jezuitských budov. Dominantou Masarykova náměstí je farní kostel sv. Františka Xaverského tvořící součást areálu jezuitských budov. Na náměstí se nachází barokní kašna s plastikou delfínů a piniovou šiškou. Další pozoruhodnou budovou Masarykova náměstí je barokní lékárna U Zlaté koruny, která slouží svému účelu již od konce 17. století.

Ale nejen minulostí žije Uherské Hradiště. Probíhá zde řada akcí spojených s místním folklórem a tradicemi. K nejslavnějším jistě patří Slavácké slavnosti vína. Otevřeno je zde Slovácké muzeum, kde se dozvíte mnohem více o místní historii. Zajít můžete do kina nebo do kulturního centra. A pro sportovce je zde vybudováno snad vše na čem se dá sportovat. Od tenisu až po krytý bazén.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu