Informace

Vesnička plná krásných staveb lidové architektury. Nejspíše do Loubí zavítáte během jízdy na cyklotrase 211. Pokud máte žízeň u silnice je malá studánka.


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 7
    • Udělené hodnocení: 7
  • Přidáno: 10.5.2012
Jen málo která vesnice mě zaujala tak uceleným architektonickým řešením a krásou jak stavení tak i zasazením do krajiny. Vesnice Loubí leží na poměrně vysokém kopci ve 355 m.n.m jižně od Holan a spadá do CHKO Kokořínsko. Už ladný název vesnice “Loubí” poukazuje na místní hlavní lákadlo, kterým jsou stavení lidové architektury s typickými podstávkami, či chcete-li podhloubímí nebo přávě loubími. Jedná se o prostor s bohatě zdobenými oblouky uprostřed vstupní strany stavení. Tento jedinečný styl vesnici vtiskla klasicistní přestavba po velkém požáru roku 1843.

Loubí má jen 26 obyvatel a nečekejte tu nějaké služby. U hlavní silnici pod vesnicí protéká potůček v krásném údolí lemovaném pískovcovími skalami a naleznete tu i studánku. Pravděpodobně nejvíce turistů Loubí navštíví díky cyklostezce číslo 211 vedoucí z Dubé na Holany. Jen pozor, stoupání je náročnější a sjezd na Holany zase kamenitý.

Komentáře (celkem 1)

Boží
Boží | 10.5.2012
Úplně mě to láká, jít do prvního cyklo obchodu, koupit si kolo a vyrazit do vesničky Loubí a jejího okolí. Přidáš-li k této recenci ještě nějaké ilustrační fotky, asi svůj plán uskutečním, Pite. :o)
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu