Informace

Domažlice leží v krásné krajině Českého lesa nedaleko hranic s Německem. Jsou centrem Chodska, kraje nezlomných a vzpurných mužů, svérázného nářečí a živého folkloru. Významná příhraniční poloha přinesla v historii městu mnoho výsad, vždyť Chodsko a Chodové tvořili silnou obrannou hráz před nepřátelskými vpády. Mnoho z bohatství města je dodnes zachováno ve starobylých domech. V městské památkové rezervaci najdete přes 200 historických objektů, mnoho z nich pochází z 14. až 16. století, náměstí s loubím, zbytky gotického opevnění, gotický farní kostel a klášter. Dominantou města je kulatá a šikmá věž, která je vychýlená o 60 cm. Máte-li rádi folklórní slavnosti udělejte si do Domažlic výlet v srpnu na proslavené Chodské slavnosti. Namlsáte se výborných chodských koláčů za zvuků dudáckých kapel a budete se divit, kolik lidí chodí ještě v 21. století v kroji. Milou prázdninovou tradicí jsou pochůzky ponocného. Pokud se v Domažlicích zdržíte až do večera bude se na náměstí rozléhat jeho zpěv a troubení.

Stravování

Koláče veliké jako kolo od vozu patří mezi další pamětihodnosti Domažlic. Pečou se z kynutého těsta s povidly, mákem nebo tvarohem a sypané jsou hrozinkami nebo mandlemi.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem portálu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu