Café Fénix v Týnci nad Labem

adresa: náměstí Komenského 76, Týnec nad Labem, 28126
tel.: +420 321 782 241

M-hodnocení7,0

 • Udělené hodnocení: 70

1 uživatelských hodnocení


Informace o restauraci

V nejvzdálenějším rohu náměstí, za místní radnící, stojí nejlepší cukrárna, kavárna a vlastně i restaurace v širokém okolí. Pro své umístění na oblíbené Labské cyklotrase č.24, ale i okolní památky a úžasný výhled při sjezdu k Labi se jedná o místo často navštěvované především cyklisty. Cukrárna má příjemný a čistý interiér, ale i malou zahrádku s výhledem na náměstí a zaparkovaná kola. Obsluhu dělá majitelka a dává si opravdu záležet. Vedle zákusků tu dostanete i studenou a teplou minutkuvou kuchyni o poctivých porcích. Nabídka nápojů je taktéž více než dostačující a směle konkuruje zavedeným restauracím.

Petr Vreštiak (Pit)
 • aktualizace: 21.2.2012
 • vloženo: 21.2.2012

poslat podnět redaktorovi


 • Parkoviště
 • Přátelské pro kolaře

Vybavení a služby

 • Typ kuchyně: minutková
 • Vybavení: zahrádka

Speciality podniku

originální zákusky místní produkce


Ceny a platba

 • Průměrná cena jídla s nealkoholickým nápojem: 100 Kč

  Doprava a cesta

  na Komenského náměstí uprostřed Týnce zahněte z Labské cyklostezky č.24 směrem dolů k Laby. V dolní části náměstí najdete cukrárnu v malé uličce hned za radnicí.

  V okolí


  Recenze a hodnocení uživatelů

  • 7
   • Udělené hodnocení: 7
  • Aktualizováno: 21.2.2012
  • Přidáno: 21.2.2012
  Pravidelně jezdím po Labské cyklostezce č.24 a objevuji nová místa. Speciálně pak rád testuji nové restaurace, které rostou jak houby po dešti. Bylo to tuším minulé jaro, kdy jsem si u mostku přes Cidlinu kousek od soutoku s Labem všiml maličké reklamní cedule. Stálo tam, “Cukrárna Fénix v Týnci nad Labem – 25km”. Řekl jsem si, proč ne a za pár měsíců jsem při ceste z Kladrubského hřebčína stál na náměstí a hledal vysněnou cukrárnu.
  Nutno říci, tehdy jsem ono 25km vzdálené reklamní sdělení pochopil do posledního písmenka. Byl jsem hladový, protože mnoho kilometrů nic k jídlu nebylo, cukrárnu jsem na náměstí neviděl a mimo to ze mě proudem tekla dešťová voda. Díky víře v existenci Fénixe jsem se dal do hledání a našel. V malé uličce za radnicí byla dřevěná předzahrádka a vstup do restaurace. Teplo, čisto, příjemná obsluha, místo k sezení i pro kola, vše bylo jak v ráji a to nemluvím o pohledu do jídelního lístku plného minutek za podivuhodně nízké ceny.
  S vědomím dalších 40km jsem se ve výběru lahůdek krotil a po obřím smažáku si dal už jen zákusek podle místní vyhlášené receptury. Kupodivu se mě ani nechtělo ven, ale zaplatil jsem a hurá na cestu.
  napsat recenzi a hodnotit

  Co by vás ještě mohlo zajímat

  Cukrárna, kam do cukrárny

  Cukrárna, kam do cukrárny

  Milujete sladké? Dortíky, šlehačku, zmrzliny, štrúdl, bonbóny, pralinky, kávu a kávové speciály, čokoládu, koláčky, buchty, marcipán… a typickou vůni cukrárny? Pojďme se společně podívat na ... více info...

  Moje oblíbené

  Moje uložené

  celkem

  Nahoru
  Dolů

  Vytvořit cestu